Legend of Kyrandia
Westwood Studios Rok vydání: 1992 Velikost: 6.6MB Staženo: 4x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem KYRANDIA.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!
STÁHNOUT ZDARMA
Legenda o Kyrandii je oblíbená klasická point-and-click 2D adventura stejného typu jako je například první Monkey Island, vyvinutá společností Westwood v srpnu roku 1992. Hra byla komerčně úspěšná a tak mohl vzniknout další dvě pokračování - Hand of Fate v roce 1993 a Malcolm's Revenge z roku 1994.

V Kyrandii je král William a královna Katherine zavražděni dvorním šaškem Malcomem. Toho mocní mágové uvězní na hradě, ale o 18 let později se Malcomovo vězení prolomí a on utíká s mystickým kamenem Kyragem, který má obrovskou magickou sílu. Kallak dá vědět Brandonovi, který ho v dětství vychovával, že je jediný, kdo může Malcoma porazit. Brandon se setká se třemi mystiky, aby mu pomohli v pátrání. Během toho se dozví více o své identitě, kterou mu Kallak tajil. Nakonec Malcoma poráží ve hradu a Brandon se ujme role nového krále Kyrandie.

Jedná se o podobný typ adventury, jako například Monkey Island, jen s tím rozdílem, že v Legend of Kyrandia se využívá jednodušší a modernější uživatelské rozhraní. V praxi to znamená, že tady není tlačítková lišta s akčními příkazy pro hlavního hrdinu jak bylo v té době zvykem. Hra si podle potřeby sama vybere, jakou akci po kliku myši provede. Je možné mluvit s ostatními osobami, sbírat věci do jednoduchého inventáře, který má omezenou kapacitu, nebo manipulovat s předměty na scéně. Hra obsahuje řadu hádanek, pastí a jiných momentů, které mohou způsobit smrt. Tím se ukončí hra, takže je důležité postupně ukládat.

Kyrandia má pěknou pohádkově kreslenou grafiku s dostatečným rozlišením, avšak oproti staršímu a logicky i pixelovatějšímu Monkey Islandu není jeho vizuální stylizace tolik povedená. Alespoň podle mého subjektivního pocitu. Jinak technické stránce není absolutně co vytknout. A samotné hře kromě mírného výkyvu v hratelnosti, taky ne.
Povedená grafika a animace, omezený inventář nutí přemýšlet nad tím, co sebou nosit, moderní ovládání.
Průchod jeskynním komplexem.
10