Alien Trilogy
Probe Entertainment Rok vydání: 1996 Velikost: 370.2MB Staženo: 5x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem ALIEN TRILOGY.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!
Pohyb
+
Úkrok stranou
+
Běh
Použít
Mapa/inventář
/
Pohled nah./dolů
Střelba
Granáty
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Nesmrtelnost
takeonallcomers
Všechny zbraně
comeandhavego
Zbraně i náboje
ifyouthinkyouarehard-
enough
Skok do úrovně (1-34)
nadiapopov##
STÁHNOUT ZDARMA
Hra je kvůli výpadkům serveru rozdělena do několika částí. Nezavírejte okno, dokud nebudou všechny kompletně staženy.
Alien Trilogy je 3D střílečka z pohledu první osoby od společnosti Probe Entertainment pro PS1, Saturn a MS-DOS. Je založena na licenci prvních třech filmů ze série Vetřelec.

V roli známé mariňačky Ellen Ripley, stejně jako ve filmu Vetřelci, cestujete do LV426, aby jste obnovili kontakt s tamní kolonií. Ostatní mariňáci jsou zabiti (jak jinak), takže se Ripley musí probít zamořenou kolonií, vězeňským zařízením a samotnou havarovanou mimozemskou lodí, aby mimozemšťany zničila a unikla pryč. Jednotlivé cíle v daných úrovních ale nenabízí jen v té době standardní bezduché "probij se skrz do cíle". Mnohdy mají jednotlivé úkoly větší hloubku, než bývalo zvykem.

Alien Trilogy přebírá mnoho prvků z filmů. Jsou tu facehuggeři, psí vetřelci, nebo královny. Ty jsou tady ve třiceti úrovních rovnou tři. V jednotlivých lokacích je možné spatřit kolonii z Vetřelců, vězení z Vetřelce 3 a nakonec i pustou loď z prvního filmu. Co se týče zbraní, je tady pulzní puška, nebo i další vybavení jako je například ramenní lampa, kterou může hráč použít.

Grafika hry je na rok 1996 hodně průměrná. Nejlépe by se dala přirovnat k druhému Doomovi, vylepšený o nějaké nové grafické prvky. Jsou tady 3D objekty, zbraně, ale postavy jsou stále 2D sprity. Lokace jsou správně temné a buduje kvalitní vetřelčí atmosféru. Ta je opravdu skvělá a chvílemi budete mít pocit, jakoby jste byli v kůži Sigourney Weaver a kosili mimozemské zrůdy jako ve filmech. Hra používá poprvé technologii 3D motion capture společnosti Acclaim Entertainment. Tou jsou nasnímané pohyby mimozemšťanů. Zvuková kulisa je slabší a měla potenciál budovat ještě lepší atmosféru, bohužel se tak nestalo. Přesto je Alien Trilogy velmi povedenou střílečkou srovnatelnou s jinými podobného data vzniku.
Parádní vetřelčí atmosféra, filmová tématika, mise mají často větší hloubku než jen "probij se skrz".
Možná lehce slabší grafika, ale nic hrozného, horší ovládání oproti konkurenci.
7